Spotify Blend ile müzik zevkleri eşleşiyor

Spotify, seçtiğiniz arkadaşınızla müzik zevklerinizin ne kadar uyumlu olduğunu test etmenize yardımcı oluyor.

Daha önce beta sürümünde olan Spotify'ın özelliği Blend, bugünden itibaren beta sürümünden çıkıyor ve tüm dünyadaki kullanıcıların resmen kullanımına sunuluyor. Blend özelliği, listeyi paylaşan her bir çifte özgü yeni kapak görseli, müzik zevki eşleşme skorları ve sosyal medya üzerinden paylaşılabilir veri hikâyeleri ile birlikte geliyor.

  • Müzik Zevki Eşleşme Skorları: Bir Blend çalma listesi oluşturan iki kullanıcı, dinleme tercihlerinin birbirlerine kıyasla ne kadar benzer veya benzersiz olduğunu gösteren bir müzik zevki eşleşme skoruna sahip olacak.

  • Sosyal Medya Üzerinden Paylaşılabilir Veri Hikâyeleri: Blend çalma listesini kullananlar, onları bir araya getiren o özel şarkıyı da görebilecek. Ayrıca, bu özellik üzerinden elde edilen veri hikayeleri sosyal medya kanallarında paylaşılabilir olacak. Veri hikayeleri, Blend oluşturulduktan sonra otomatik olarak açılacak, ancak kullanıcılar istedikleri zaman çalma listesinden bu hikayelere yeniden erişebilecek.

  • Yeni Kapak Görseli: Blend yeni kapak görseli, kullanıcıların Blend çalma listelerinin her birini kolayca ayrıştırmasına olanak tanıyacak.

  • Seninki veya benimki: Premium dinleyiciler, çalma listesindeki her şarkıya hangi kullanıcının dinleme tercihlerinin katkıda bulunduğunu görebilecek ve böylece birbirlerinin müzik zevkleri üzerine sohbet edip, böbürlenme hakkına da sahip olacaklar.
Peki nasıl çalışıyor?

  • Oluştur: Mobil cihazınızda “Senin için Hazırlandı” sekmesindeki ‘Blend Oluştur’ ifadesine tıklayın.

  • Davet et: Ardından, mesaj yoluyla   Blend’inize katılacak bir arkadaş seçmek için 'Davet Et' e dokunun.

  • Blend: Arkadaşınız kabul ettiğinde, Spotify ikiniz için dinleme tercihlerinizi ve zevklerinizi birleştiren şarkılarla dolu bir çalma listesi ve özel kapak görseli oluşturacak.

  • Paylaş: Veri hikayesi ekranınızın altındaki “Bu hikayeyi paylaş”a dokunarak Blend verilerinizi sosyal medya kanallarınızda paylaşın.

Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir