IKEA'nın Danimarka'da Açılacak Olan Devasa Şehir Mağazası

IKEA mağazalarına girdiğimizde çıkmak çok zordur. Oldukça büyük olan bu mağazalarda vaktin nasıl geçtiğini bile anlayamayız çoğu zaman. Yanlışlıkla girdiğimizde bile çıkışa ulaşmak için birçok yer gezmek zorunda kalırız hatta. Oldukça büyük olan IKEA mağazalarının neredeyse üç katı olabilecek yeni bir mağaza düşünün... IKEA  Danimarka'da tam da bahsettiğimiz gibi bir şehir mağazası açıyor.

https://pazarlamasyon.com/ikeadan-friends-dizisinin-ikonik-kanepe-sahnesine-gonderme/

Kopenhag'da açılacak olan bu yeni IKEA mağazası, bildiğimiz diğer IKEA mağazalarından farklı olacak. Şehre çok da yakın yerlerde olmayan IKEA mağazalarının aksine bu mağaza, şehrin tam ortasında en canlı noktasında yer alacak. Aynı zamanda müşterilerin burada vakit geçirebilmesi için halka açık bir park olacak.Müşterilerinin doğayla iç içe vakit geçirmeleri adına bir alan hazırlamayı düşünen IKEA, buraya ulaşımı da kolaylaştırıyor. Kopenhag'ın 2025'e kadar dünyanın ilk karbon-nötr başkenti olma amacına hizmet etmesi için insanların mağazaya yürüyerek, bisikletle veya karbon salınımı yapmayan herhangi bir araçla gelmelerine olanak tanıyor.Danimarkalı mimarlık firması Dorte Mandrup, "vahşi kentsel doğa”" konseptinde ve yoğun trafiğin üzerinde bir çatı parkı hazırlamak ve 74.000 metrekarelik (yaklaşık 800.000 fit kare) alanı tasarlamakla görevlendirildi. İçerden geçişi olan kafelerin yanı sıra bisikletler için yüzlerce park yeri ve müşterileri yeni bir otobüs terminaline bağlayacak. Mağazanın elektriği ise 1.450 metrekarelik (15.600 fit kare) güneş paneli ile üretilecek ve yakındaki kanallardan gelen su çıkışı soğutmak için geri dönüştürülecek.Tüm IKEA mağazalarından farklı bir konseptte olan bu benzersiz ve devasa IKEA mağazasının, 2023'ün yaz aylarında açılması planlanıyor.
Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir