Dünyanın İlk Uzay Otelinin 2027'de Açılması Planlanıyor

ABD'de bulunan Kaliforniya merkezli The Gateway Vakfı’na bağlı Orbital Assembly Corporation (OAC) tarafından geliştirilen Voyager İstasyonu, dünyanın ilk uzay oteline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İlk müşterilerini 2027 yılında ağırlaması planlanan otelin 3 günlük fiyatı 5 milyon dolar olacak.

https://pazarlamasyon.com/bu-girisim-turistleri-balonlarla-uzaya-goturerek-spacexe-meydan-okuyor/

Şirket yakın zamanda, 2025 yılında dünyanın ilk uzay otelinin inşasına başlama planlarını duyurdu. 2027 gibi erken bir tarihte faaliyete geçebilecek yeni bir uzay istasyonu inşa edecek olan şirket, istasyonun içerisine otel, restoran, sinema salonu gibi mekanlar koyacak.Kendini dünyanın ilk büyük ölçekli inşaat şirketi olarak ilan eden firma, inşa edeceği yörünge düzeneğinde 11.600 metrekareden fazla yaşanabilir alan olacağını söylüyor. Toplamda yerleşim yeri olarak her biri 12 metre çapında ve 20 metre uzunluğunda 24 modülden oluşan uzay istasyonunda her modül 3 kattan oluşacak ve  500 metrekare yaşanabilir alan bulunacak. Uzay istasyonunun en az 12 modülünün otel odalarından oluşması planlanırken, otelde; 126metrekare lüks suit, 62metrekare lüks oda ve 30metrekare standart oda bulunacak. 400 kişi kapasiteli otelde aynı zamanda spa salonu da bulunacak.

https://pazarlamasyon.com/hotels-com-uzay-seyahatleri-icin-rezervasyon-sitesi-aciyor/

Otelde insanların konaklayabileceği ve uzayı izleyebileceği camlar yer alacak. Dünya’nın alçak yörüngesinde yer alacak ve dairesel bir yapıda tasarlanan otelin inşasına 2025 yılında başlanması planlanıyor ve 2027 yılında faaliyete geçmesi hedefleniyor. Uzay oteli, Dünya’nın etrafındaki yolculuğunu her 90 dakikada bir tamamlayacak.
Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir