Asya'da Plastik Ambalajın Yerini Muz Yaprakları Aldı

Geçtiğimiz günlerde plastik şişenin zararlarından ve plastik tüketiminin doğaya verdiği zarardan yola çıkarak PepsiCo'nun yaptığı yenilikten sizlere bahsetmiştik. Günden güne plastik kullanımının zararlarını anlayan insanlar, bu konuda bilinç kazandıkça kullanım oranlarını azaltıyorlar.

https://pazarlamasyon.com/pepsico-teneke-kutuda-su-satmayi-test-edecek/

İlk kez Tayland'da uygulanan plastik ambalajlar yerine muz yapraklarını kullanma fikrini şimdilerde ise Vietnam süpermarketlerinde görmek mümkün.

Lotte Mart, Saigon Co. Coop ve Big C gibi Vietnam'da bulunan süpermarket zincirleri, bu fikri test ettikten sonra uygulamaya başlamış durumda. VnExpress isimli online gazete ile yapılan röportajda, Lotte Mart zincirinden bir temsilci, hala test aşamasında olduklarını, ancak plastiği ülke çapında yapraklarla değiştirmeyi planladıklarını belirtti.

Müşteriler de bu uygulamadan oldukça memnun. Hoa adında bir müşteri, konuyla ilgili "Muz yapraklarına sarılmış sebzeleri gördüğümde almaya daha istekli hale geldim. Bu girişimin, insanların çevreyi koruması konusunda daha bilinçli olmalarına yardımcı olacağını düşünüyorum." cümlelerini kullandı.

Günde yaklaşık 2.500 ton plastik atığın atıldığı raporlanan Vietnam'da, bu girişim sayesinde plastik kullanım oranının düşürülmesi hedefleniyor.

Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir