Telegram dünya çapında 1 milyardan fazla indirildi

Mesajlaşma uygulamlarının önde gelenlerinden Telegram, 1 milyar indirmeye ulaşmayı başardı.

Sensor Tower tarafından yapılan araştırmada Telegram dünya çapında 1 milyar indirmeye ulaşmış olsa da, bu veriler uygulamanın 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğu anlamına gelmiyor. Telegram'ın bu yılın başlarında aylık yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcısı vardı, ancak WhatsApp'ın kullanıcılarına sunduğu sözleşme konusu bazı tartışmaları beraberinde getirdikten sonra Telegram büyük bir artış gördü.

Araştırmaya göre Hindistan, Telegramın ve WhatsApp'ın en çok indirildiği ülke oldu. Telegram uygulamasının indirmelerinin yaklaşık yüzde 22'si bu ülkede gerçekleşti. Hindistanı sırasıyla yüzde 10 ile Rusya ve yüzde 8 ile Endonezya takip etti. Yapılan araştırmaya göre uygulamanın indirmeleri 2021 yılında arttı ve yılın ilk yarısında yaklaşık 214,7 milyon indirmeye ulaştı ve 2020'nin ilk yarısındaki 133 milyondan geçen yıla göre yüzde 61 arttı.

2021 yılında Telegram'a birçok güncelleme geldi. Uygulama, grup görüntülü görüşmelerini, ekran paylaşımını ve hareketli arka planlar gibi özellikleri getirdi. Telegram mart ayında, Clubhouse uygulamasına rakip olacak güncelleme ile sesli sohbetler özelliğini ekledi.

Şirketin bir sonraki hedefi 3 milyar indirmeye ulaşmak olacak. Şu ana kadar yalnızca Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger ile TikTok bu indirme sayılarına ulaşmıştı.

 
Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir