İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına Başvurular Başladı

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir süre kaldı ve şu dönemde birçok kişi yüksek lisans ve doktora için üniversite ve bölüm seçme konusunda karar aşamasında. Pek çok kişi akademik kariyer yapma ya da kariyerini sürdürdüğü alanda uzmanlaşmak için yüksek lisans ve doktora yapmayı tercih edebiliyor. Böyle bir durumda ise adayların üniversite seçimi yaparlarken son derece dikkatli olmaları gerekiyor.

İstanbul'daki bir üniversitede yüksek lisans ya da doktora yapmayı planlayanlar için en iyi seçenek İstanbul Ticaret Üniversitesi olabilir. Zira ülkemizdeki üniversitelerin büyük çoğunluğunun en büyük problemi iş dünyasından kopuk olmasıdır. Bu da verilen eğitimin genel olarak pratiğe dönüştürülememesine ve öğrencilerin mezun olduktan sonra iş dünyasına adapte olmakta zorlanmalarına neden oluyor.

https://youtu.be/yewHgDA2fTA

Ancak İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası'na bağlı bir üniversite olmasından ötürü akademik bilgi ile iş dünyasını bir araya getiren bir eğitim anlayışını benimsemiş durumda. Bu da üniversitede verilen eğitimin bir deneyime dönüştürülmesine büyük bir imkan tanıyor. Bu kapsamda İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin büyük kurum ve kuruluşla iş birliği anlaşması bulunuyor. Bu iş birliği anlaşmaları sayesinde, yüksek lisans ve doktora programından mezun olanlar çok daha iyi iş fırsatları yakalayabiliyorlar.

https://youtu.be/qS5CE0xOcoU

İstanbul Ticaret Odası'nın vizyonu ile eğitim veren ve son derece değerli bir akademik kadroya sahip bir üniversite olan İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Dış Ticaret Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Finans Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Bilimi ve İnternet Enstitüsü olmak üzere beş farklı enstitü altında, 90 farklı yüksek lisans ve 14 farklı doktora programı bulunuyor.

https://youtu.be/1HX1Zr4uFHc

İstanbul Ticaret Üniversitesi'ndeki yüksek lisans ve doktora programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayarak üniversitenin internet sitesine göz atabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin YouTube kanalında yer alan videolar sayesinde, direkt olarak üniversitenin değerli akademisyen kadrosunun ağzından üniversitenin öğrencilere neler vadettiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir