Allianz, destek köpekleriyle olimpik sporcuların yanında

 Allianz, birinci sınıf sporculara ekstra destek sağlamak için "Allianz Support Dog Squad" adlı yeni bir girişim başlatıyor.

Geçen yıl yarışma ertelemeleri, aile ve arkadaşlardan soyutlanma, yaralanmalar, sakatlıklar ve kariyer belirsizliği yaşadıkları için sporcuların zihinsel sağlıkları üzerinde ağır bir etki yarattığı için Allianz, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar Love on 4 Paws ve Little Angels ile olimpik sporculara 50'den fazla eğitimli duygusal destek köpeği sağlayacak.

Olimpiyatlar için antrenman yapmak sprocular açısından özellikle pandemi döneminde birçok bakımdan yorucu geçti. Sigorta şirketi Allianz ise yayınladığı yaklaşık 4 dakikalık filminde destek köpek takımıyla sporcuların fiziksel ve zihinsel anlamda desteklenmesini amaçlıyor. Kaykay sporcuları Leticia Bufoni ve Dashawn Jordan'ın yer aldığı filmde sporcular 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde sıkı bir antrenman yapıyorlar. Yoğun antrenman programı dışında başarılı olma baskısı, kendinden şüphe duyma ve sakatlıklarla mücadele eden sporcular, zihinsel sağlıkları için sadık dostlarımızdan yardım alıyor.

Film, Bufoni ve Jordan’ın yaşadığı ve antrenman yaptığı Los Angeles’ta çekildi. Uluslararası yarışmacılara düzinelerce köpek veren Allianz ve BBDO, bu kez kaykaycılara odaklandı çünkü bu spor dalı olimpiyatlarda ilk kez yer alacak.
Allianz global baş marka sorumlusu Hector Muelas, "En üst düzeyde antrenman yapmanın ve yarışmanın, özellikle geçen yıl içinde çok fazla belirsizlik yaşadıktan sonra, sporcuların ruh sağlığına zarar verebileceğini biliyoruz" dedi.[embed]https://www.youtube.com/watch?v=9FMfa3_R4rQ[/embed]

Künye

Yaratıcı Ajans: BBDO New York

PR Ajansı: FleishmanHillard

Spor Pazarlama Ajansı: GMR

Medya Ajansı: OMD

Prodüksiyon Şirketi: The Reserve Label 
Burger King Sinop'a açtığı ilk restoranı, eğlenceli reklam filmiyle duyurdu

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektöründe bulunan TAB Gıda güvencesiyle hizmet veren Burger King, Sinop Gazi Caddesi’nde hizmet vermeye başl [...]

Bunlar İlginizi Çekebilir